Wizyty, spotkania, konferencje

W Naczelnym Sądzie Administracyjnym organizowane są wizyty studentów polskich i zagraniczych uczelni wyższych, w szczególności wydziałów prawa i administracji, podczas których uczestnicy mają okazję obejrzeć budynek NSA, bibliotekę sądową oraz czytelnię akt, a także salę rozpraw i Salę Zgromadzeń. Możliwe jest również uczestnictwo w rozprawie sądowej lub symulacji rozprawy oraz zorganizowanie pogadanki lub wysłuchanie wykładu dotyczącego historii i współczesności sądownictwa administracyjnego, jego roli i pozycji ustrojowej.

W sprawach możliwości zorganizowania wizyty w Sądzie, prosimy o kontakt z Wydziałem Informacji Sądowej NSA,

tel. (22) 551 65 00, e-mail: informacje@nsa.gov.pl

< powrót

 

Wizyta studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

W dniu 15 maja 2019 r. w Naczelnym Sądzie Administracyjnym miała miejsce wizyta studyjna członków Studenckiego Koła Naukowego Prawa Administracyjnego działającego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Grupa zwiedziła gmach sądu, w tym Bibliotekę NSA i sale sądowe, a także wzięła udział, w charakterze publiczności, w rozprawach w Izbie Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego. W ramach wizyty odbyło się również spotkanie z Sędzią NSA Marianem Wolaninem, Naczelnikiem Wydziału I w Biurze Orzecznictwa NSA, w trakcie którego omówiono praktyczne aspekty pracy sędziego oraz strukturę, organizację i działalność sądów administracyjnych.