Sędziowie NSA

 

Sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego*:

 

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Marek Zirk-Sadowski

 

Jan Rudowski – Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Jacek Chlebny - Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego 

 

Skład Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego

Przewodniczący Kolegium:

Marek Zirk – Sadowski      

                                  

Członkowie Kolegium:

  1. Jacek Chlebny                            
  2. Dariusz Dudra
  3. Roman Hauser
  4. Maciej Jaśniewicz
  5. Elżbieta Kremer
  6. Andrzej Kuba                          
  7. Zdzisław Kostka
  8. Małgorzata Niezgódka-Medek                              
  9. Małgorzata Pocztarek               
  10. Cezary Pryca
  11. Jan Rudowski                                              

 

Izba Finansowa:

  1. Jan Rudowski –Prezes Izby Finansowej
  2. Stefan Babiarz
  3. Adam Bącal - Naczelnik Wydziału IV w Biurze Orzecznictwa 
  4. Stanisław Bogucki- Zastępca Przewodniczącego Wydziału III Izby Finansowej 
  5. Paweł Borszowski
  6. Jacek Brolik – Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi
  7. Beata Cieloch
  8. Arkadiusz Cudak
  9. Anna Dalkowska
  10. Bogusław Dauter
  11. Anna Dumas - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie
  12. Dominik Gajewski
  13. Jan Grzęda
  14. Antoni Hanusz
  15. Maciej Jaśniewicz
  16. Tomasz Kolanowski - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Finansowej
  17. Marek Kołaczek
  18. Zbigniew Łoboda
  19. Sylwester Marciniak  - Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  20. Artur Mudrecki -Naczelnik Wydziału III w Biurze Orzecznictwa
  21. Izabela Najda - Ossowska
  22. Małgorzata Niezgódka – Medek - Przewodnicząca Wydziału I Izby Finansowej
  23. Danuta Oleś
  24. Ryszard Pęk
  25. Jerzy Płusa
  26. Sławomir Presnarowicz
  27. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA
  28. Jolanta Sokołowska
  29. Roman Wiatrowski  - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Finansowej
  30. Krzysztof Winiarski - Przewodniczący Wydziału III Izby Finansowej
  31. Bartosz Adam Wojciechowski - Naczelnik Wydziału VII w Biurze Orzecznictwa
  32. Małgorzata Wolf – Kalamala
  33. Aleksandra Wrzesińska – Nowacka – Przewodnicząca Wydziału II Izby Finansowej
  34. Tomasz Zborzyński
  35. Marek Zirk-Sadowski - Prezes NSA
  36. Janusz Zubrzycki

 

Izba Gospodarcza:

  1. Zbigniew Czarnik
  2. Dorota Dąbek
  3. Dariusz Dudra
  4. Małgorzata Grzelak
  5. Maria Jagielska - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Gospodarczej
  6. Ludmiła Jajkiewicz – Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Gospodarczej
  7. Gabriela Jyż
  8. Joanna Kabat – Rembelska - Naczelnik Wydziału V w Biurze Orzecznictwa
  9. Hanna Kamińska
  10. Małgorzata Korycińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Gospodarczej
  11. Wojciech Kręcisz
  12. Andrzej Kuba
  13. Barbara Mleczko – Jabłońska
  14. Piotr Pietrasz
  15. Piotr Piszczek
  16. Cezary Pryca
  17. Małgorzata Rysz
  18. Joanna Sieńczyło – Chlabicz – Naczelnik Wydziału VI w Biurze Orzecznictwa 
  19. Andrzej Skoczylas
  20. Krystyna Stec
  21. Mirosław Trzecki
  22. Henryk Wach

 

Izba Ogólnoadministracyjna:

  1. Jacek Chlebny – Prezes Izby Ogólnoadministracyjnej NSA 
  2. Iwona Bogucka
  3. Małgorzata Borowiec
  4. Roman Ciąglewicz
  5. Grzegorz Czerwiński
  6. Arkadiusz Despot – Mładanowicz – Naczelnik Wydziału II w Biurze Orzecznictwa
  7. Maciej Dybowski
  8. Tamara Dziełakowska
  9. Zofia Flasińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  10. Roman Hauser - Dyrektor Biura Orzecznictwa
  11. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej
  12. Andrzej Jurkiewicz
  13. Leszek Kiermaszek - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach
  14. Zdzisław Kostka
  15. Mariola Kowalska
  16. Elżbieta Kremer
  17. Marzenna Linska – Wawrzon
  18. Aleksandra Łaskarzewska
  19. Anna Łuczaj
  20. Małgorzata Masternak – Kubiak
  21. Wojciech Mazur– Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie
  22. Paweł Miładowski
  23. Małgorzata Miron - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  24. Czesława Nowak-Kolczyńska
  25. Monika Nowicka
  26. Małgorzata Pocztarek - Przewodnicząca Wydziału III Izby Ogólnoadministracyjnej
  27. Jolanta Rudnicka - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  28. Robert Sawuła
  29. Jerzy Siegień - Zastępca Dyrektora Biura Orzecznictwa
  30. Jolanta Sikorska
  31. Rafał Stasikowski
  32. Jerzy Stelmasiak
  33. Marek Stojanowski - Przewodniczący Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  34. Przemysław Szustakiewicz
  35. Zbigniew Ślusarczyk
  36. Andrzej Wawrzyniak
  37. Mirosław Wincenciak
  38. Marian Wolanin - Naczelnik Wydziału I w Biurze Orzecznictwa
  39. Tomasz Zbrojewski
  40. Zygmunt Zgierski
  41. Teresa Zyglewska
  42. Olga Żurawska-Matusiak

                       

Biuro Orzecznictwa

  1. Roman Hauser - Dyrektor Biura Orzecznictwa
  2. Jerzy Siegień - Zastępca Dyrektora Biura Orzecznictwa

 

Wydział Informacji Sądowej:

  1. Sylwester Marciniak – Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  2. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej

 

Rzecznik Dyscyplinarny 

  1. Jerzy Chromicki - Rzecznik Dyscyplinarny NSA
  2. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA

 

*poza sędziami NSA przeniesionymi do orzekania w wsa na podstawie art. 94 ustawy z dnia 30 sierpnia 2020 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1271)